01. april, 2024.

Obavještenje o kategorizaciji ugostiteljskih objekata za smještaj

Poštovani,

U skladu sa Zakonom o ugostiteljstvu Republike Srpske („Službeni glasnik RS“, broj: 45/17, 1/24), članom 26. je propisana obaveza kategorizacije ugostiteljskih objekata za smještaj vrste: kamp, apartmani, kuće za odmor, sobe za iznajmljivanje, hostela i objekata seoskog turizma koju vrši nadležni organ jedinice lokalne samouprave.

Ovim putem Vas obavještavamo da je potrebno da proces kategorizacije bude sproveden u potpunosti, odnosno da svi objekti budu kategorisani i da se isti postupak primjenjuje na sve pomenute smještajne objekte unutar naše opštine.

Naglašavamo važnost poštovanja ovog zakonskog propisa radi unapređenja turističke ponude i podizanja kvaliteta usluga u našoj regiji. Kategorizacija će omogućiti standardizaciju i podizanje nivoa usluga u turističkom sektoru.

Za sve informacije o kategorizacije ugostiteljskih objekata za smještaj za našu opštinu možete se obratiti u kancelariji broj 15. zgrada opštinske uprave Mrkonjić Grad ili na telefon 050/220-933.

Odjeljenje za privredu i finansije