26. април, 2024.

Обавјештење о радном времену у дане празника на подручју општине Мркоњић Град

Обавјештавају се грађани, правна лица и предузетници са подручја општине Мркоњић Град, да је у складу са Законом о празницима Републике Српске у дане празника Републике не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

У складу са Законом о празницима Републике Српске, републички празник је:

• Међународни празник рада,, 1. и 2.мај,

• Дан побједе над фашизмом, 9. Мај

У складу са важећом Законом о празницима Републике Српске и Одлуком о радном времену правних лица и предузетника који обављају трговинску, занатску у услужну дјелатност и Закључком Начелника општине број: 01-140-2/24 од 26.04.2024. године на дан празника на подручју општине Мркоњић Град могу да раде:

I Правна лица и предузетници који обављају дјелатност производње хљеба и пецива и продају истих, те трговински објекти на бензинским пумпним станицама, на дан празника (1. 2. и 9. маја 2024. године) могу да раде у времену од 00.00 до 24.00 часа.

II На Међународни празник рада, 01. маја 2024. године (сриједа) на подручју општине Мркоњић Град за сва правна лица и предузетнике је нерадни дан.

III На други дан Међународног празника рада 02. маја 2024. године (четвртак) и Дан побједе над фашизмом, 09. маја 2024. године (четвртак), на подручју општине Мркоњић Град у времену од 07,00 до 15,00 часова могу да раде сва правна лица и предузетници који обављају трговинску, занатску и услужну дјелатност.

IV Нерадни дани за васкршње празнике:

У дане православног Васкрса, који је по Закону о празницима Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“, број 43/07) вјерски празник, за вјернике православне вјероисповијести нерадни дани биће:

• 03.мај (православни Велики петак), 05. мај (дан Васкрса) и 06. мај 2024.године (Васкршњи понедјељак), те вјерници православне вјероисповијести имају право на плаћени изостанак са радног мјеста у те дане а исто право остварују подношењем захтјева код свог послодавца.

Закључак о одређивању радног времена можете погледати овдје.